O datasetu Middle European Woods (MEW)

Vzorky listů byly sbírány z bezpečně určených jedinců na území České republiky. Zahrnuje listy dřevin domácích ve střední Evropě i dřevin, které jsou zde často vysazovány. Do datasetu nejsou zahrnuty kultivary listnáčů ani konifery. Předpokládáme postupné doplňování celé kolekce; pro zajištění konzistence uvolňujeme data ve verzích, které jsou označeny rokem vydání.

Verze

  • 2014 – 15074 položek, 201 tříd (199 druhů)
  • 2012 - 9745 položek, 151 druhů
  • 2011 - 5034 položek, 92 druhů, první stabilní verze
  • 2010 - 864 položek, ještě nekonzistentní počet vzorků

Licence Creative Commons
MEW dataset , jejímž autorem je Petr Novotný a Tomáš Suk, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported .

V případě publikování práce využívající tento dataset nás prosím informujte, zařadíme ji do referencí - jedná se o cennou formu ocenění naší práce. Děkujeme.

Vzorky

  • originály plnobarevné, scanováno 300dpi, jemný přítlak. Pokud se při prahování objevila významná chyba kontury listu jako je třeba její spojení s oblastí nedoléhajícího víka scanneru, byly originály upraveny umazáním spoje mezi oběma oblastmi. Nejedná se o významné zásahy a obrázky lze spolehlivě považovat za neupravené:
  • černobílé bitmapy prahované metodou podle Otsua, obsahující již pouze jedinou konturu:

download

Dataset je uspořádán jako složka souborů pojmenovaných latinským jménem druhu doplněným o iterátor, vše ve formátu PNG. Pro každý zahrnutý druh obsahuje nejméně 50 vzorků.